Pomosty pływające

Helpline+48 (87) 428 32 46

Firma Trans-Żwir wdrążyła program produkcji pomostów pływających na początku roku 2012 i od tego momentu wybudowaliśmy ponad sto pięćdziesiąt obiektów pływających począwszy od małych pomostów na działkach rekreacyjnych, do wielkich przemysłowych portów jachtowych. Oferujemy budowę kilku rodzajów pomostów pływających wraz z trapami ,odnogami cumowniczymi, knagami i wyposażeniem portowym.

 

 Pomost systemu T 241 służy do budowy kąpielisk i pomostów cumowniczych dla niewielkich jednostek pływających. Pomost może posiadać szerokość 2 metrów, 2,4 metra lub 3 metry, natomiast długość może być dostosowana indywidualnie według potrzeb klienta w konstrukcji ciągłej lub w segmentach łączonych na zawiasach metalowych.

Lekka konstrukcja z pokładem z impregnowanego drewna sosnowego oraz pływaki betonowe wypełnione styropianem o nasiąkliwości do 2% zapewnia zachowanie pływalności przez wiele lat przy relatywnie niewygórowanych kosztach zakupu, transportu i montażu.

 

Kolejny system pomostowy  S 241 tworzy masywna konstrukcja stalowa pokryta pokładem drewnianymi wsparta na pływakach betonowych. Ze względu na zastosowanie grubościennych profili stalowych pomost odznacza  się niezwykłą trwałością a nakłady z bieżącym utrzymaniem są niewielkie. Pomost może służyć do budowy kąpielisk i przystani jachtowych dla małych i średnich jachtów. Dzięki zastosowaniu profilu półzamkniętego na krawędziach konstrukcji, możliwe  jest zamocowanie dowolne osprzętu oraz jego przemieszczanie w razie potrzeby wynikłej w trakcie użytkowania.

Pomost jest dostępny w szerokościach 2 metry, 2,4 metra oraz 3metry, natomiast długość może być dostosowana indywidualnie według potrzeb klienta.

 

Przy zastosowaniu ram stalowych możliwa jest budowa platform według potrzeb klienta.

Przy ciężkich warunkach miejscowych i konieczności cumowania dużych jachtów, lub konieczności wybudowania falochronu na jeziorze proponujemy ciężkie pontony całobetonowe o szerokościach 2,4 metra, 3 metry lub 3,5 metra i długości 12 metrów. Pojedynczy element waży od 10 do 30 ton co powoduje, że wybudowana z kilku takich pontonów keja jest bardzo ciężka a to zapewnia dużą stabilność i komfort użytkowania.

Wyposażamy pomosty pływające w instalacje wodne, elektryczne wraz z postumentami umożliwiającymi korzystanie z mediów. W naszej ofercie znajdują się knagi i pachoły cumownicze, drabinki kąpielowe, drabinki ratunkowe, barierki, trapy, prowadnice palowe, odnogi cumownicze, system kotwiczenia, boje, muringi, kotwice, stanowiska ratownicze.

 

Sposób kotwiczenia-pal kotwiczny, kotwica martwa, kotwiczenie do dalb.

Pal kotwiczny

Kotwica martwa-betonowa

Dalba

Pytanie proszę kierować pod adres e-mail:
pomosty.transzwir@gmail.com
kom. 517 273 717     

 

Pomosty pływające